Nasz Instytut PDF Imprimir E-Mail

 

 Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego jest jednostką Wydziału Neofilologii UW.

 

Działalność naukowa i dydaktyczna Instytutu odbywa się w ramach pięciu jednostek. Są to Zakład Języka i Kultury Luzo-Brazylijskiej oraz tworzące sekcję hispanistyczną Zakłady Historii i Kultury Hiszpańskiej i  Ameryki Łacińskiej oraz Literatur Hiszpańskiego Obszaru Językowego wraz z Pracowniami Językoznawstwa Iberyjskiego i Dydaktyki Języków Obcych oraz Teorii i Praktyki Przekładu.
 
W toku studiów w Instytucie prócz praktycznej nauki języka hiszpańskiego i portugalskiego, której poświęca się wiele uwagi i godzin dydaktycznych, nauczane są przedmioty takie, jak historia, geografia i literatura krajów hispano- i portugalskojęzycznych, literaturoznawstwo, dydaktyka, teoria i praktyka tłumaczenia i wiele innych. Studia w Instytucie są dwustopniowe, tj. trzyletnie studia licencjackie kontynuowane w toku dwuletnich studiów magisterskich. Instytut bierze także udział w prowadzeniu studiów doktoranckich Wydziału Neofilologii. 
 

Zapraszamy do zapoznania  się z informacjami dotyczącymi organizacji naszego Instytutu, zamieszczonymi w działach:

 

KontaktWładzeStrukturaPracownicy Historia

 

 

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Oboźna 8, 00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 429; 55 20 683; tel./fax 828 29 62
e-mail: Esta dirección de correo electrónico está protegida contra los robots de spam, necesita tener Javascript activado para poder verla

Los materiales publicados son propiedad del Instituto de Estudios Ibéricos e Iberoamericanos de la Universidad de Varsovia. Todos los derechos reservados.