Iberoamerykańskie Koło Naukowe PROYECTO DEL SUR PDF Drukuj Email

  

 

 

Iberoamerykańskie Koło Naukowe ::: Proyecto del Sur jest organizacją studencką UW, zajmującą się szeroko pojętą tematyką dotyczącą Ameryki Łacińskiej, Karaibów oraz Półwyspu Iberyjskiego.

W jego szeregach działają studenci bardzo różnych kierunków, głównie Stosunków Międzynarodowych, Międzydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Iberystyki, ale także Dziennikarstwa, Lingwistyki Stosowanej, Gospodarki Przestrzennej, Zarządzania, czy Informatyki. Oprócz UW, nasi członkowie studiują na uniwersytetach w Madrycie, Granadzie, Alcalá de Henares czy w Burgos i mają kontakty ze studentami meksykańskiego Universidad Autonoma Metropolitana oraz Universidad Central de Venezuela w Caracas. Efekt tej mieszanki jest taki, że nie zamykamy się w jednym spojrzeniu na świat, ale staramy się poznawać Iberoamerykę z wielu stron, przez pryzmat różnych nauk.

 

Koło powstało w marcu 2007 i od tego czasu zrealizowało wiele ciekawych projektów:

    • sprawy Zapatystów oraz partyzantek kolumbijskich
    • różnorodności religijnej w Ameryce Łacińskiej,

Gośćmi Koła byli Ambasador Panamy, Pierwszy Sekretarz Ambasady Kolumbii, publicysta Tomasz Wołek, czy były ambasador RP w Chile, Daniel Passent. Przy realizacji projektów Koło współpracowało z Zakładem Studiów Pozaeuropejskich Instytutu Stosunków Międzynarodowych UW, Polskim Towarzystwem Boliwariańskim, Stowarzyszeniem Kultury Brazylijskiej oraz Ambasadą Republiki Argentyńskiej.

 

Członkowie Koła spotykają się także w ramach organizowanych przez siebie charlas, czyli spotkań dyskusyjnych na temat bieżących wydarzeń w Iberoameryce. Poza realizacją projektów naukowych, ::: Proyecto del Sur działa także... po godzinach. Jego członkowie wspólnie bawią się imprezach latynoamerykańskich, a także chodzą na koncerty czy festiwale.

 

Ogłoszenia dotyczące wydarzeń organizowanych przez Proyecto del Sur

 


 

 

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Oboźna 8, 00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 429; 55 20 683; tel./fax 828 29 62
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zamieszczone materiały są własnością Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.