Historia
ROZWÓJ INSTYTUTU PDF Drukuj Email

 

 Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW jest placówką stosunkowo młodą. Powstał w roku 1972, jako Katedra Iberystyki, z inicjatywy profesor Zofii Karczewskiej-Markiewicz, kierownik sekcji hiszpańskiej w Wyższej Szkole Języków Obcych UW. Była to wówczas jedyna instytucja w Polsce, gdzie nauczano języka hiszpańskiego na poziomie uniwersyteckim; stanowiła odpowiedź na rosnące zainteresowanie językiem i kulturą narodów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Środkowej i Południowej i to odpowiedź niezykle trafioną. Świadczyło o tym coraz większe zainteresowanie i rosnąca rzesza kandydatów na studia w następnych latach.

Czytaj całość…
 
ABSOLWENCI PDF Drukuj Email

 

Biegła znajomość języka oraz rozległa wiedza z wielu dziedzin związanych ze studiami dotyczącymi krajów hiszpańskiego i portugalskiego obszaru językowego sprawiają, że nasi absolwenci zawsze byli nie tylko jednymi z najbardziej poszukiwanych nauczycieli języka hiszpańskiego jako obcego, ale również cennymi pracownikami świata biznesu, instytucji o charakterze kulturalnym, politycznym, handlowym, a także doskonałymi dziennikarzami i tłumaczami.

Czytaj całość…
 

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Oboźna 8, 00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 429; 55 20 683; tel./fax 828 29 62
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zamieszczone materiały są własnością Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.