Classifieds
Powiadomienia
> Wydarzenia kulturalne
Submit your ad
Results 1 - 3 of 34 Page 1 of 12
Dni Otwarte Sunday, 24 March 2013
Studentów zainteresowanych współpracą z Komisją Rekrutacyjną (możliwość zaliczenia praktyk) uprzejmie prosimy o kontakt (rekrutacja.iber [<@>] uw.edu.pl). Poszukujemy także chętnych do pomocy przy stoisku ISIiI UW podczas Dni Otwartych UW (20 kwietnia 2013 r.). Z pozdrowieniami
Komisja Rekrutacyjna ISIiI UW
Dni Otwarte Sunday, 24 March 2013
Studentów zainteresowanych współpracą z Komisją Rekrutacyjną (możliwość zaliczenia praktyk) uprzejmie prosimy o kontakt (rekrutacja.iber[<@>]uw.edu.pl). Poszukujemy także chętnych do pomocy przy stoisku ISIiI UW podczas Dni Otwartych UW (20 kwietnia 2013 r.). Z pozdrowieniami
Komisja Rekrutacyjna ISIiI UW
19-29.11.2009, 5. FESTIWAL FILMY ŚWIATA ALE KINO Tuesday, 17 November 2009
Złoty Niedźwiedź (MFF Berlin 2009)
Złoty Lew (MFF Wenecja 2009)
Złoty Lampart (MFF Locarno 2009)
oraz laureaci innych prestiżowych nagród na najważniejszych festiwalach na świecie

Kanał filmowy ale kino! oraz Agencja Promocji Mañana już po raz piąty zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO! Pokazy odbędą się w dniach 19-29 listopada, w największych miastach w Polsce (Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie). Ideą festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO! jest przybliżenie widzom kinematografii, które portretują kultury spoza tzw. Świata Zachodniego. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym i poszukiwanym źródłem inspiracji, niezapomnianych wrażeń oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku.
W tym roku pokazanych zostanie łącznie 19 filmów z - Dalekiego Wschodu (9 tytułów), Bliskiego Wschodu (5 tytułów), Ameryki Łacińskiej (4 tytułów) i Afryki (1 tytuł).

Ameryka Łacińska

GORZKIE MLEKO - PREMIERA POLSKA(La teta asustada)
reż. Claudia Llosa Peru 2009 100’
MFF Berlin 2009 - Złoty Niedźwiedź i Nagroda FIPRESCI
peruwiański kandydat do Oscara
Drugi, po doskonałym debiucie Madeinusa, film Claudii Llosy. Autorka opisuje go jako „symboliczną podróż od strachu do wolności”. To opowieść o przebudzeniu, stopniowym odnajdywaniu radości życia i własnej wartości. Bohaterką filmu jest młoda Indianka, która przyjeżdża z prowincji do Limy. Jej drogą do odrodzenia okazuje się muzyka.

HIROSZIMA - PREMIERA POLSKA (Hiroshima)
reż. Pablo Stoll, Urugwaj 2009, 80’
MFF Toronto 2009
Ten niemy musical (ścieżkę dźwiękową stanowią utwory z gatunku rocka, grunge’u) jest najnowszym dziełem jednego z twórców Whisky. Niczym za czasów niemego kina, w Hiroszimie prawie wszystkie dialogi ukazują się w postaci plansz z napisami. Reżyser towarzyszy Juanowi, który jest wokalistą, w rutynowych, banalnych zajęciach. Chłopak nie potrafi wyartykułować swoich uczuć, ze światem komunikuje się jedynie za pomocą muzyki.

NARODZENIE - PREMIERA POLSKA (Navidad)
reż. Sebastian Lelio, Chile 2009, 99’
MFF Cannes 2009
MFF Toronto 2009
Sebastian Lelio (wcześniej znany jako Sebastian Campos, autor Świętej rodziny) znów snuje swoją opowieść wokół chrześcijańskiego święta. Tym razem akcja rozgrywa się w Boże Narodzenie i opowiada o trójce nastolatków, którzy spędzają ten czas z dala od swoich bliskich. Spotykają się w domu należącym kiedyś do rodziny Aurory, która przyjeżdża tam ze swoim chłopakiem. Niespodziewanie dołącza do nich 15-letnia Alicia. Aurora i Alejandro zaczynają odczuwać narastającą fascynację enigmatyczną i dziecięcą jeszcze dziewczyną, która stopniowo staje się ucieleśnieniem ich marzeń.

TURYŚCI - PREMIERA POLSKA (Turistas)
reż. Alicia Scherson, Chile 2009, 104’
MFF Rotterdam 2009
Urodziłam się i wychowałam w dużym i pełnym zanieczyszczeń mieście. Często stąd uciekam, by cieszyc się naturą, w poszukiwaniu spokoju i prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania. (Alicia Scherson). Turyści to z jednej strony —studium kobiety będacej na emocjonalnym rozdrożu. Z drugiej – to film przesłaniu bardziej uniwersalnym – opowiada o ludziach z miasta, zagubionych i niezdarnych w konfrontacji z naturą.


<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Mambo-ęîěďîíĺíň Classifieds âĺđńč˙ 1.4
Copyright by POSLuH d.o.o, Gorsk.net Studio

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Oboźna 8, 00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 429; 55 20 683; tel./fax 828 29 62
e-mail: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Zamieszczone materiały są własnością Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.