Ogłoszenia
Wyślij swoje ogłoszenie
Kategorie Rodzaj
Różne
Powiadomienia (1) Przypomnienia (1) 
Sprawy studenckie
Powiadomienia (7) 
Sprawy pracownicze
Powiadomienia (5) 
Wydarzenia kulturalne
Powiadomienia (34) Przypomnienia (1) 
Pozycje :: 22 - 24 z 49 Strona 8 z 17
Powiadomienia : Sprawy pracownicze
Konkurs wniosków programu Erasmus Mundus External Cooperation Window 11.09.2008.
BWZ UW informuje:
---------------------------

Termin składania wniosków: 31 października 2008 r.

Komisja Europejska zaprasza europejskie szkoły wyższe do składania wniosków w konkursie dotyczącym wymiany studentów, nauczycieli akademickich i pracowników pomiędzy szkołami wyższymi państw UE, krajów stowarzyszonych oraz EOG i uczelniami krajów obszaru Azji (Afganistan, Bangladesz, Butan, Chiny, Filipiny, Indie, Indonezja, Kambodża, Korea Północna, Malezja, Malediwy, Myanmar/Birma, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Tajlandia).

"Przewodnik dla wnioskodawców", "Zaproszenie do składania wniosków" oraz bliższe informacje o konkursie są opublikowane na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Sektora Audiowizualnego i Kultury:
http://eacea.ec.europa.eu/extcoop/call/2007/call_asia_region_en.html.
Powiadomienia : Wydarzenia kulturalne
Festiwal Kultury Brazylijskiej BOM DIA BRASIL 3-7 wrzesień 2008 08.09.2008.
Zarząd Samorządu Studentów ISIiI UW informuje:
--------------------------------------------------------------------

Fundacja Kultury Brazylijskiej MACUNAIMA oraz Samorząd Studentów Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW mają przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w Panelach Edukacyjnych odbywających się w ramach Festiwalu Kultury Brazylijskiej BOM DIA BRASIL 3-7 wrzesień 2008. Przygotowaliśmy dla Państwa dwa panele, w których udział wezmą wspaniali naukowcy i młodzi podróżnicy z Ameryki Południowej i z Polski.

Nasze pierwsze spotkanie odbędzie się 4 września o godz. 17:30 w siedzibie Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki (XII piętro). Spotkanie rozpocznie Brazylijczyk Andre de la Cruz aktor i reżyser teatralny. Andre opowie o jednym z najważniejszych zjawisk w historii muzyki brazylijskiej, jakim jest bossa nova. W tym roku mija pół wieku od wydania Cançăo do Amor Demais Elizete Cardoso, albumu, który dał początek nowemu brzmieniu w muzyce brazylijskiej. W Warszawie, tak jak w Rio de Janeiro, hucznie będziemy obchodzili tę rocznicę. Wykład pt. "Stołek i gitara  50 lat Bossa Novy" z pewnością zainteresuje wszystkich, którzy chcieliby poznać historię oraz artystów tego gatunku w pięćdziesięciolecie jego powstania.

Drugi wykład poprowadzi nas dalej przez Brazylię po pięciolinii dźwięku. Po gorącej bossa nova, o specyfice brazylijskiego jazzu opowiadać będą tym razem Meksykanie: dr Marisa Arredondo de Cruz i dr Cesar Cruz Espino, pracownicy naukowo-dydaktyczni Centrum Studiów Latynoamerykańskich CESLA oraz Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, dyrygenci i muzykolodzy z wykształcenia.

Kiedy przycichnie muzyka i zgasną światła, na naszej scenie pojawi się Piotr Angiel - podróżnik, geograf i geolog z wykształcenia, ornitolog z zamiłowania. Piotrek zabierze nas w świat swojej fotografii. Przeżyjemy
wspaniałą przygodę podróżując od wodospadów Iguazu na granicy z Argentyną, przez Pantanal (najbogatszy rezerwat przyrody na świecie), Salvador de Bahia (wspaniałe kolonialne miasto, serce brazylijskiej kultury) aż do Manaus, miasta w sercu tropikalnego lasu. Gorąco zapraszamy na pokaz slajdów "Dookoła Brazylii  różnorodne oblicza Brazylii".

W piątek 5 września o godz. 17:00 zapraszamy na drugi Panel Edukacyjny, który odbędzie się w Sali Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim w Kampusie Głównym UW. I tym razem nie zabraknie emocji i muzyki. Paweł Hammer z Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW spróbuje bezpiecznie oprowadzić nas po dzielnicach nędzy w Rio de Janeiro. Odwiedzimy m.in. Rocinha - największą favelę Brazylii. Poznamy historię tworzenia się dzielnic nędzy oraz działające tam obecnie zbrojne grupy przestępcze. Prelekcja "Miasta boga - favele Rio de Janeiro" przybliży nam tematykę dzielnic nędzy oraz pokaże pozytywne działania oddolne prowadzone przez organizacje pozarządowe, które działają w brazylijskich slumsach.

Drugi wykład pt. "Poezja Viníciusa de Moraesa" wprowadzi nas znowu w magiczny świat poezji i bossa novy. Poznamy jednego z najbardziej zasłużonych dla bossa novy poety. Czar i urok poezji Viníciusa de Moraesa przedstawi dr Olga Bagińska-Shinzato z Zakładu Języka i Kultury Luzo-Brazylijskiej Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Moderatorem obu Paneli Edukacyjnych będzie uczestniczka zeszłorocznej edycji Festiwalu, pani Renata Siuda-Ambroziak z CESLA UW. Pani Renata prowadzi w CESLA zajęcia poświęcone literaturze brazylijskiej i kościołowi katolickiemu w Brazylii.

Zapraszamy!
Kliknij aby powiększyć obrazek.
Powiadomienia : Wydarzenia kulturalne
Wieczór poetycki dr Gerardo Beltrana w Łodzi 23.07.2008.
Serdecznie zapraszamy na wieczór poetycki dr Gerardo Beltrana
w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Flamenco Łódź 2008.
Prowadzenie: Leszek Engelking

Impreza odbędzie się o godzinie 19:00 w dniu 22 lipca 2008 (wtorek)
w HerbaciarniAnastazja przy ul. Piotrkowskiej 60.

Po wieczorze poetyckim odbędzie się koncert Szymona Szewczyka pt."Piano de Espańa"
Kliknij aby powiększyć obrazek.
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Classifieds v 1.4
Copyright by POSLuH d.o.o, Gorsk.net Studio || Polska adaptacja MamboPL.com

Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Oboźna 8, 00-927 Warszawa
tel. (+48 22) 55 20 429; 55 20 683; tel./fax 828 29 62
e-mail: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zamieszczone materiały są własnością Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.